Loading Events

discobox

February 16 @ 11:55 pm - February 17 @ 7:00 am

Andrew Weatherall @ discobox

Jemi të lumtur të sjellim në discobox, Tiranë një nga DJ-t më të rëndësishëm së 3 dekadave të fundit, legjendën Andrew Weatherall.

I lindur në Windsor, Angli me vendbanim në Londër, Andrew Weatherall është një DJ, producent, muzikant dhe ikonë e skenës së muzikës underground elektronike botërore dhe një nga DJ-t aktiv më të vlerësuar dhe influencues te 30 viteve të fundit.

Ai ka qene producent i nje nga albumeve më të rendesishem të muzikës, psikodelik-rock dhe acid të viteve 90-te ‘Scremadellica’ nga Primal Scream. Ai ka bashkëpunuar me një mori muzikantësh dhe grupesh nga më të njohurit dhe remix-u zhanre nga më të ndryshmet.
Remixet që spikasin janë për emra si: Björk, New Order Siouxsie Sioux, The Orb, The Future Sound of London, Manic Street Preachers, My Bloody Valentine, Saint Etienne, James dhe shumë të tjerë.

~•~•~

Duncan Gray, një dj/producent nga Londra dhe boss i labelit Tici taci vjen për hëre të tretë në discobox ,këtë herë b2b me Uj Pa Gaz gjithashtu artist i Tici Taci label.

~•~•~


https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Weatherall

Shihemi ke #danceflooriqebonxixa

Venue

Akademia e Arteve
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics