Loading Events

Art Turbina

November 15 @ 8:00 pm - November 18 @ 10:00 pm

At Sergi @ArTurbina

Vjen në datat 15,16,17,18 nëntor, ora 20.00 në Skenën e re arTurbina, salla 400, “At Sergi”, mbështetur në novelën e Tolstoit me të njëjtin titull.
Producente: Kozeta Kurti
Regjia: Fatos Berisha
E përshtati për skenë: Shpetim Selmani
Interpretojnë: Igli ZarkaRovena LuleLulzim ZeqjaEgla CenoBesmir BitrakuJulinda EmiriValmir KrasniqiArta Lahu. Instrumentist: Denis Hima
Historia e ushtarakut të karrierës Stefan Kazatski, i cili, pasi përballet me tradhëtinë e gruas së jetës dhe mikut të shtrenjtë, vendos të heqë dorë nga bota dhe bukuritë e saj, duke u bërë murg.
Lufta e vazhdueshme me veten dhe betimin ndaj Zotit, dyshimi dhe epshi ndryshojnë edhe një herë rrjedhën e Kazatskit të shndërruar tashmë në Atë Sergi.
#ejaneteater

Venue

Rruga Sami Frasheri
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics