Loading Events

Pallati i Kongreseve

November 16 @ 7:00 pm - 8:30 pm

Balet në Akull

Balet në Akull – brenda sallës së Pallatit të Kongreseve duke e shndërruar për herë të parë të ekzistencës së saj në një pistë të shndritshme akulli. Trupa Shtetërore e Shën Petersburgut do të performojë në datë 16 Nëntor 2019, me rreth pesëdhjetë balerinë profesionistë dhe fitues çmimesh të Konkurseve Botërore dhe Evropiane të Patinazhit dhe Lojrave Olimpike kanë qenë ndër vite pjesë e Baletit në Akull të Shën Petersburg-ut.Baleti në Akull sjell një performancë të jashtëzakonshmë me një ndërthurje zhaneresh, ku baleti klasik është baza e kësaj shfaqje, me koreografi të ndërtuar mbi kompozimin e Pyotr Ilyich Tchaikovsky, por patinazhi dhe akrobacitë mbi akull janë magjia e mbrëmjes

Venue

Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics