GALAKSIA"(Skena nga nje ekzekutim) - Into Albania Events
Loading Events

Skena e re arTurbina

February 7 @ 3:00 pm - February 9 @ 6:00 pm

GALAKSIA”(Skena nga nje ekzekutim)

Në vitin 1571 Venediku ka arritur një fitore të madhe në Betejën e Lepantos. Artistja Galaktia është përzgjedhur për të portretizuar këtë triumf, por ajo mbush një tablo të stërmadhe me dhunë, vuajtje dhe vdekje. Një betejë tjetër duket se po nis mes artistes dhe shtetit. Me Galaktian që qëndron e palëkundur përballë këtij rreziku, ju do magjepseni më forcën e artit dhe penelave!
Premierë absolute datë 7-8-9 Shkurt 2020, në sallën e madhe 400, ArTurbina. Nën regjinë e Rovena Lule Kuka, ju mirëpresim së shpejti. Rezervimi dhe shitja e biletave ka filluar!

☎ Rezervimet: 04 222 30 22
⏰Orari biletarisë 09:00-13:00 dhe 16:00-19:00.
🎫E Premte, E Shtunë, E Dielë: 500 Lekë
🎫👨‍🎓👩‍🎓Tarifat e reduktuara për studentët e pajisur me kartë studenti:
🎫 E Premte, E Shtunë, E Dielë: 250 Lekë

Venue

Rruga Sami Frasheri
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics