Loading Events

Kafe Flora

October 12 @ 7:00 am - November 30 @ 8:30 pm

Guide 1 ditore ne Malesine e Madhe, Masivi i Geshtenjave dhe Shpella e Pellumbave

  • Tours

Buy Tickets

Provoni te eksploroni Shpellen e Pellumbave dhe shijoni geshtenjat e Recit.

Programi

  • Nisja nga Tirana ne oren 07:00 tek Kafe Flora
  • Ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe.
  • Mberritja ne Rec Qafe Grade.
  • Pergatitemi per eksplorimin e Shpelles se Pellumbave. Ecja, shtegu qe do te ndiqet zgjat 10-15 minuta dhe eshte shume i lehte. Mbas eksplorimit te Shpelles i drejtohemi Masivit te Geshtenjave.
  • Itinerari qe do te ndjekim eshte teper interesant mes geshtenjave te shumta.
  • Ecja do te zgjase deri tek restorantet e zones te Recit ku do te kemi kenaqesine te provojme gatimet tradicionale per ata qe kane deshire te shijojne dicka ndryshe.
  • Mbas relaksit ne zonen e pa eksploruar me pare i drejtohemi qytetit te Shkodres per te pushuar disa minuta ne PEDONALEN e famshme.
  • Mberritja ne Tirane rreth ores 20:30 mbas nje dite plot adrenaline.

Detajet e udhetimit:

Itinerari

1: Nisja nga Tirana Ora 07:00 & Mberritja 20:00

2: Vendi i nisjes tek Kafe Flora

3: Marshimi 2 -3 ore

4: Pjesmarrja 20 + Eksploruesa

5: Te perfshira Transporti, Guida shoqeruesi

6: Cfare duhet te keni me vete: veshje sportive, kepuce per hiking ose atlete, cante shpine, shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, krem dielli, syze dielli, elektrik koke ose dore, , fruta te thata, cokollata, dhe sa me shume energjike si ju dini te jeni.

7: Shkalla e veshtiresise 1 Niveli thjeshte qe mund ta beje cdo person me nje organizem te shendetshem dhe deshire per te eksploruar.

Disclaimer

IntoAlbania does not operate or own any tours; IntoAlbania do not own any of the third-party providers (tour providers) nor are we under the economic control of any of these third-party providers in our platform.

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Tickets

15 available
1 Person Ticket15.00

Please fill in all required fields

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics