Loading Events

Kafe Flora

December 9, 2018 @ 7:00 am - 8:00 pm

Ngjitje ne Parkun Kombetar Shebenik-Jabllanice

🎯 Maja Katrafilit 🏔1760 M & Liqeni i Draganit 9 Dhjetor e Diel 1800 Leke #Shebenik_Jabllanice Park Kombetar
Rezervoni ne 0698897808 ⏰⏰

✅📑Programi:

✅ ✒Nisja në orën 07:00 ⏰ tek Kafe Flora Rruga Durresit.
✅ Ndalese pushimi gjate rruges buze Lumit Shkumbin
✅ Mberritja me furgon deri afër shtegut pasi kemi lene fshatin Fushe Studen.
✅ Ecja do jetë në brendësi të pyllit te dendur të ahut pas 1:30 minutave ecje do jemi pranë shkëmbit të Draganit me një lartësi 500m pjesa e poshtëme e shkëmbit përdoret për kacavjerrje ndërsa ne do ngjitemi në pjesën e lartë që kan formën e shkallëve dhe do kemi mundësinë të shijojmë pamje madhëshore si Kullotat e Kusarit ,pasi te shijojme pamjen qe na ofron liqeni i Draganit ,karakteristike e tije qe eshte i gjithi i mbuluar me zambake uji.
Nisemi per te Maja e Katrafilit e cila ndodhet ne Veri të Parkut Kombëtarë Shebenik-Jabllanice eshte nje Mal 🏔 jo shum i larte por i rrespektuar per pamjen qe te ofron nën të ndodhet Fshati Qarrishte i njohur për mikëpritjen e Popullit Hebre.
✒Pamja qe na ofrohet është e mrekullueshmë ku mund të shikohen,Liqeni Draganit ,Pyjet e Kusarit ,Mali Kallkanit.Qafa e Rinës,Fshati Qarrishte etj.

📈 Kategoria: Hiking/Ngjitje
📆 Data: 1 Dhjetor
⏰ Nisja Ora: 07:00
🚻 Pjesemarrja: 20++++
📏 Distanca: Disnivel 920 M
📊 Niveli i guides: 2 i Moderuar per persona te shendetshem fizikisht dhe eksperienca ne guida te tjera ✅
Vendet që do vizitohen:

Shkembi Draganit
Liqeni Draganit
Kusari dhe Pyjet e Paprekura
Maja e Katrafilit
Liqeni i Fushë Studnës
Qendra e Vizitorëve

🌻Çmimi për këtë aktivitet është: 2000 Leke për person🌻🌻

Te perfshira ne cmim:
1. Transporti: Tiranë-Steblevë (Fushë Studen)-Turanë
2. Guidat shoqëruese.
3. Foto gjate aktivitetit.

ÇFARË DUHET TE KENI ME VETE:
1. Cante Shpine.
2. Kepuce te Pershtatshme, rroba te tjera nderresa te pershtatshme per hiking 😊
3. Shishe Uji 1.5 Litra.
4.Ushqim dhe fruta të thata etj.
5. Buzeqeshjen tuaj 😀😀❤️

E gjithë guida zgjat rreth 4 orë sipas ritmit të grupit 🖐

Per tu bere pjese e grupit kontaktoni ose dergoni SMS ne nr :069 88 97 808 .PS: REZERVOJ (nr e personave dhe emrat) PER UDHETIMIN MAJA e KATRAFILIT me pas duhet te kaloni per pagese

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics