Loading Events

Destil Hostel Albania

November 9 @ 9:00 pm - 11:30 pm

Offchestra live ne Destil

Offchestra eshtë formacion muzikor nga Prishtina, I krijuar në vitin 2011 nga frontmeni i grupit Sezgin Curi. Stili i muzikës që kultivojnë është një mix i vecante i zhanreve të ndryshme prej Ska-Reggae-Jazz-DnB deri te Hip Hop-i modern që ka pushtuar botën sot, gjithmonë duke përdorur me shije edhe melosin ballkanik.
Me kombinimin e instrumenteve live dhe DJ-set looping në nje formë të pa degjuar deri më sot nga grupet shqiptare, Offchestra krijon një atmosferë shume energjike, të paharrueshme në performancat e tyre.
Ne setlisten e tyre live cdoherë ka befasira e së fundmi shquhen me perpunimet e hiteve Hip Hop shqip në një stil shum energjik live.
Këngët e tyre gjithmonë kane marrë cmime ne festivalet e ndryshme.
Grupi eshte ne perfundim e siper te albumit te tyre te pare, ndersa kete vere priten 2 bashkepunime me hip hop artista te shquar shqiptare.

Anetaret e grupit:
Sezgin Curi (Singer, Bass)
Faruk Banjska (Guitar)
Dukagjin Muhaxheri (Saxophone, Back Vox)
Granit Pacarada (Drums)
Edon DjWise Tahirukaj (Dj Set, Electronics, Loops)

Venue

Rr.Qemal Gurnjaku
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics