Loading Events

Cineplexx Albania

January 3 @ 9:00 pm - January 17 @ 11:13 pm

PAPILLON

I dënuar gabimisht për vrasje, Henri Charriere krijon një marrëdhënie të pazakontë me shokun e tij të burgut dhe me falsifikuesin e dënuar Louis Dega, në një përpjekje për të shpëtuar nga kolonia penale famëkeqe në Ishullin e Djallit.

Titulli origjinal: Papillon
Filmi fillon: 03.01.2019
Zgjatja e filmit: 133 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Dramë
Aktorë: Charlie Hunnam, Rami Malek, Yorick Van Wageningen, Roland Møller, Tommy Flanagan, Eve Hewso
Regjisori: Michael Noer
Distributori: Blitz film i video distribucija d.o.o.

Orari:

17:00, Salla 1 – Birra Peja

19:30, Salla 1 – Birra Peja

21:00, Salla 5

22:00, Salla 1 – Birra Peja

Venue

Qendra Tregtare TEG
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics