Loading Events

Art Turbina

May 16 @ 7:00 pm - May 19 @ 9:00 pm

Shfaqja “Engjëjt e Amerikës” @ArTurbina

Teatri Kombëtar sjell veprën madhore të Tony Kushner, me regji nga Arben Kumbaro në datat 9-10-11-12 Maj, ora 19:00, në arTurbina. “Nuk ka vepër më të rëndësishme të Teatrit Bashkëkohor sesa “Engjëjt e Amerikës”. Një vepër shumëdimensionale e gjithëpërfshirëse ku flitet për dashurinë, seksin, homoseksualetin, fenë, politikën, Zotin dhe për të ndryshmit nga ne, për kuptimin e jetës. Një apel për ndryshim kulturor, për më shumë tolerancë, mirëkuptim, dashuri dhe paqe në botë”. – shënim i regjisorit
👉Rezervimet në ☎️04 222 30 22 ⏰09:00-13:00 dhe 16:00-19:00.
Interpretojnë: Genti Deçka , Helidon Fino, Luiza Xhuvani, Laert Vasili, Donald Shehu, Indrit Çobani, Ina Gjonçi, Luli Bitri, Vasjan Lame
Përkthyes: Ilir Barçi
Skenograf: Adrian Kapo
Kostumograf: Berina Kokona
Kompozitor: Endri Sina
Koreograf: Kozeta Bakiu
As. Regjisore: Doriana Çaushi
⛔ Kujdes! Përmbajtje eksplicite e papërshtatshe për publikun nën 16 vjeç!
⛔Stafi i Teatrit Kombëtar rezervon të drejtën t’i kërkojë kartën ID publikut në moshë të re!
⛔Gjatë shfaqjes është rreptësisht i ndaluar fotografimi dhe regjistrimi video!

Venue

Rruga Sami Frasheri
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics