Loading Events

Tulla – Culture Center

November 10 @ 7:00 pm - 11:30 pm

Sound.It – Andrea Mi & Gabriele Poso – Talk + Dj Set @Tulla

E Shtune 10 Nentor, Tulla Culture Center me mbeshtetjen e Istitutit Italian te Kultures prezantojne “Sound.it” .

Andrea Mi dhe Gabriele Poso do te na prezantojne tendencat muzikore, etiketat dhe prodhuesit bashkekohor Italian te cilet po definojne ate qe ata e quajne Italian Touch. Pas prezantimit te dy to te luajne nje Dj-set qe pasqyron keto tendenca ne ambjentin e Tulla Record Store.

Andrea Mi eshte Dj radiofonik dhe gzetar muzike qe prej vitit 1993 dhe krijues i programit dhe poadcastit “Mixology” kushtuar tendencave te fundit ne muziken elektronike dhe me gjere.

https://www.mixcloud.com/andrea_mi/
https://soundcloud.com/andrea-mi
https://soundcloud.com/mixologyradioshow

Gabriele Poso
Perkusionist virtuoz, poliinstrumentist dhe drejtues i Youruba Soul Orchestra per Djin dhe producentin, fitues i nje cmimi Grammy, Osunlade. Poso fillon te turoje europen qe pas publikimit te albimit te tij te pare si solist “From The Genuine World” ne 2008. Albumi i dyte “Roots of Soul” ndjekur nga “The Languages of Tambores” 2012 dhe albumi i tij i fundit “Awakening” ka bere qe te krijoje nje mase ndjekeshit dhe mbeshtetesish nderkombetar ne sferen e jazz, soul, house, afro, nder te cilet mund te permendet si me i shquar Gilles Peterson. Nderkohe si drejtor artistik ai kuron festivale dhe nete te ndryshme kushtuar takimit mes elektronikes dhe muzikes jazz.
http://www.gabrieleposo.com/
https://www.discogs.com/artist/376571-Gabriele-Poso

Venue

Rruga Hiqmet Delvina
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics