Sud Sound System - Live at Tunèl - Bob Marley 75th Aniveersary - Into Albania Events
Loading Events

Tunèl

February 7 @ 10:00 pm - February 8 @ 3:00 am

Sud Sound System – Live at Tunèl – Bob Marley 75th Aniveersary

Prej tashme nje dekade, ne javen e pare te shkurtit Tirana kujton ditelindjen e superstarit te pare te botes se trete, lajmetarit dhe promotorit numer nje te muzikes Reggae ne bote, Robert Nesta Marley. Per te shenjuar kete dekade, fal mbeshtetjes se Institutit Italian te Kultures, sjellim per here te pare ne Tirane grupin thelbesor te muzikes reggae nga pertej adriatikut …
SUD SOUND SYSTEM!
Para dhe pas do te jene Mr.Rez dhe Roots Raid
Ora 22:00 Hyrja 500 Lek

Venue

Sheshi Skënderbej, Pallati i Kulturës,
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics