Loading Events

Kafe Flora

August 13, 2019 @ 6:00 am - October 31, 2019 @ 9:30 pm

Udhetim 1 ditor ne Lumin e Shales -Blini Park

  • Tours

Buy Tickets

Lumi i Shalës është lum i cili buron rrëzë Alpeve Shqiptare. Ka një gjatësi prej 37 km prej burimit në majën e Radohinës e deri në Drin. Lumi Shalës dallohet me ujin e tij të veçantë ngjyrë blu e thellë. dhe shkëmbijtë e thepisur duket sikur prekin qiellin. Në lumin e Shalës do gjeni shumë bukuri të cilat është e vështirë të përshkruhen me fjalë.

 

Photo Courtesy: Enea Mustafaraj

Programi 

-Nisemi nga Tirana ne oren 06:00 tek kafe Flora ,rruga Mine Peza.
-Ndalese per kafe 30 min.
-Mberrijme ne vendin e shumepritur ku gjithcka qe sheh te duket si nje enderr ne Liqenin e Komanit.
-Pushojme disa minuta me pas behemi gati per te hipur ne varke .
-Gjithcka eshte gati dhe udhetimi mes mrekullish sapo ka nisur.
-Shetitja me varke zgjat rreth 3 ore se bashku me kthimin .
-Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e këtij lumi, shkëmbijt e thepisur që e rrethojnë, duken sikur prekin qiellin me dorë.
-Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme tek Blini Park. Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore Max , shetitje ne natyren e virgjer, dreka me produkte kryesisht te zones ose mundet ta merrni me vete sipas deshires . Personat qe kane deshire ju sygjerojme rrobat e banjos?
-Me pas vendosemi ne Varka per te vazhduar drejt Komanit dhe pergatimemi per t’u kthyer ne Tirane.
Mberritja 21:30 vazhdim.

 

Photo Courtesy: Enea Mustafaraj

Te perfshira ne cmim jane:

  • Transporti vajtje-kthim,
  • Guida.
  • Lundrimi me varke. 

Photo Courtesy: Enea Mustafaraj

Cfare duhet te keni:

  • Veshje Sportive ,
  • Atlete, Sandale,
  • Cante shpine,
  • Shishe uji 1 Liter,
  • Rroba per nderrese,
  • Ushqim, fruta dhe cokollata.

 

 –Niveli i Thjeshte qe mund ta beje cdo person i shendetshem 


-Ushqimi sipas deshires me vete ose tek Restoranti 

Shenim — Duhet te keni parasysh qe niveli i liqenit mundet te ndryshoje dhe ne rast se niveli ulet mundet te kemi 20-30 min ecje max pergjate zallit te lumit.

 

Disclaimer

IntoAlbania does not operate or own any tours; IntoAlbania do not own any of the third-party providers (tour providers) nor are we under the economic control of any of these third-party providers in our platform. 

 

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics