Loading Events

Kafe Flora

December 8, 2018 @ 7:00 am - December 9, 2018 @ 8:00 pm

Udhetim 2 Ditor ne Dardhe-Voskopoje – Korce- Drilon

🎉#Udhetim 2 Ditor ne #Dardhe-Voskopoje – Korce- Drilon 7000 leke 8-9 Dhjetor
💬Behu pjese e harmonise dhe argetimit duke rezervuar ne 0698897808

📍💡Ne 1 udhetim te vetem do te keni mundesine te vizitoni:
1-Dardhe
2- Voskopoje
3-Korce
4-Pogradec
5-Tushemisht
6-Drilon

HISTORIKU
Fshati dardhe ndodhet 19 kilometra në juglindje të Korçës, në një lartësi gjeografike impresionuese mbi 1300 m, që vetvetiu e çon përfytyrimin tek dimri i gjatë me borë, tek pranverat e ndezura nga blerimi, tek verat e puhizave e vijnë nga pyjet, tek vjeshtat me palete piktorike prej ylberi, ndodhet ky margaritar. Dardha ia ka dalë bëhet e njohur anembanë vendit, jo vetëm për natyrën dhe klimën e saj, por sidomos për traditat, kulturën e të jetuarit dhe për njerëzit e shquar që i kanë dhënë vendi.Dardha është një fshat jo shumë i vjetër dhe është themeluar e shtuar prej të “ikurve”, rebelëve që përndiqeshin nga Turqia, më së shumti për arsyen se nuk donin të ndryshonin fenë. Emri “Dardhë” vjen nga një gojëdhënë që thotë se kryengritësit që themeluan Dardhën, ku gjetën strehë rreth një stani, kur i pyesnin “ku gjendeni”, thoshin “Tek Stani nën dardhë”.
Programi
Dita- 1
✅-Nisja nga Tirana ora 07:00 tek kafe Flora Rruga Durresit
✅-Ndalese ne gjate rruges pushim kafeje
✅ Vizite ne Qytetin e Korces
✅Mberritja dhe Akomodimi Voskopoje tek (Hotel Oksigjen ose Vilat prane Hotelit )Konsumimi i drekes
✅Vizite ne Voskopoje rreth 30-40 min shetitje
✅Akomodimi behet ne dhome 2she 3she 4she
✅Darka rreth ores 20:30 , me pas do te jemi ne shoqerine e muzikes dhe lojrave sipas deshires se grupit 😊❤️

Dita- 2

✅Mengjesi ne Voskopoje dhe me pas i drejtohemi Fshatit Turistik Dardhe.
✅Vizite dhe Ecje neper kalldremet e rrugicave te Fshtatit Dardhe.
✅Post Dardhes i drjetohemi Pogradecit ku kemi per te vizituar Drilonin Tushemishtin foto me teto Ollgen 😉
✅Konsumimi i Drekes ne Drilon e lire sipas deshire dhe me pas eshte momenti per kthim ne Tirane nga nje udhetim Fantastik!

INTENERARI
*Nisja nga Tirana Ora 07:00
*Vendi i takimit , nisja tek Kafe Flora
*Pjesmarrja 20 +Persona
*Cmimi 7500 leke
*Te perfshira ne cmim : Transporti Komod Furgon Sprinter 20 Vendesh (gjate gjithe udhetimit) Fjetja (1 nate) Ushqimi(1 Mengjes, 1 Dreke ,1 Darke ), Guida, dhe shume kenaqesi!!
Cfare duhet te keni me vete ose Kriteret qe te beheni pjese e MY ALBANIA:Karte Identiteti,Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, doreza, kapuc, rrobat te jene te trasha duke qene se temperaturat jane me te uleta, fruta te thata, cokollata, dhe sa me shume energjike si ju dini te jeni. + buzeqeshjen tuaj .Ky do te jete nje udhetim mjaft i vecante per te gjithe ju pjesmarres qe do te beje te mundur largimin e stresit dhe monotonise se perditshme !!!Per tu bere pjese e Grupit kontaktoni ne :0698897808 ose dergoni SMSPs(Rezervoj 2 persona per Udhetimin ne Dardhe. Emer, mbiemer dhe moshen per cdo pjesmarres) Rezervimet mbyllen te Enjten ora 21:00 ose me heret ne rast se zihen vendet

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics