Loading Events

Kafe Flora

October 7 @ 6:00 am - November 30 @ 9:00 pm

Udhetim 2 Ditor ne Theth ne Mrekulline e Alpeve Shqiptare

  • Tours

Buy Tickets

Programi

Dita 1

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 Kafe Flora Rruga e Durresit.
Ndalesa gjate rruges 20-30 min.
 Mberritja ne Theth rreth ores 12:00.
 Akomodimi ne Bujtina Super dhe me pas dreka me ushqime tradicionale te zones.
 Pushim rreth 2 ore  Ecje (Hiking) pergjate lumit te Shales (Thethit) vazhdojme drejt Ujevares te mahnitshme.
 Mbas eksplorimit te Ujevares kemi per te vizituar Kullen e Ngujimit 400 vjecare, kthimi ne Bujtine.
Konsumimi i darkes rreth ores 20:30.
 Mbremja do te jete e organizuar ne shoqerine e lojrave, zjarrit dhe veres.

 

Dita 2 

  Dita fillon me mengjesin ne natyre rreth ores 08:30 – 09:00.

 Pas mengjesit pergatitemi per te vizituar Kanioniin e Grunasit, Vaskat dhe Syrin e Kalter e Kombinuar me transportin e zones ⛔️📌 pagese shtese 500 leke Theth – Nderlyse – Theth

 Shenim, intenerarii qe do te ndiqet eshte deri tek pjesa e Vaskave Nderlyse per te gjithe pjesmarresit. Vizite tek Syri Kalter (Kaprre Theth)

 Mbas eksplorimit te mrekullive Thethjane behemi gati per kthim.

📌 Dreka e lire opsionale ne Shkoder gjate pushimit te programuar ose ne ( Nderlyse )post dreke kthimi per ne Tirane.

 Mberritja mendohet ne oren 21:30 vazhdim.

 Duhet te keni parasysh se, oraret qe ne kemi percaktuar mundet edhe te devijojne pak, per arsyen sepse jemi ne zona malore Alpe dhe ndodh qe te vonohemi ne ndonje nga destinacionet me shume nga parashikimi. ⛔️⛔️🚘

Itinerari😍😊🤩⬇️

1: Nisja nga Tirana Ora 06:00 te mengjesit.
2: Vendi i takimit, (nisja) tek Kafe Flora Ruga Mine Peza.
3: Marshimi 3-4 ore per te 2 ditet.
4: Pjesmarrja 15-20 Persona.

SHENIM

5: Te perfshira Transporti(Tirane-Theth-Tirane ) Fjetja 1 nate,ushqimi(1mengjes, 1 dreke, 1 darke, ,Guida(shoqeruesi i grupit)

6: Cfare duhet te keni me vete :Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

 

Disclaimer

IntoAlbania does not operate or own any tours; IntoAlbania do not own any of the third-party providers (tour providers) nor are we under the economic control of any of these third-party providers in our platform.

 

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Tickets

20 available
1 Person Ticket58.00

Please fill in all required fields

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics