Loading Events

Kafe Flora

October 12 @ 8:00 am - December 5 @ 5:00 pm

Udhetim ne Lepushe-Tamare-Vermosh-Plave-Guci Vuthaj

  • Tours

Buy Tickets

📍Programi

💮Dita 1

🚃Nisja nga Tirana ne oren 06:00am mengjesit.

Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.

🌲Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.

Me pas vazhdojme per ne Lepushe , Kalimi i pikes Doganore  Duhet Karta ID ose Pasaporte dhe vizitojme Plave – Guci – Vuthaj Syri Kalter dhe Ujevaren aty prane

🥰😍 Kohe per te drekuar opsionale.

Gjate kthimit ndalese ne Vermosh 20-30 min dhe kthimi ne Bujtine

🍛Akomodimi pak kohe e lire dhe pergatitemi per darken, post darke muzike 💥

 

💮Dita 2

🍛 Mengjesi ne Bujtine

🥾 Ngjitja ne Malin e Berizhdolit 3-4 ore ecje sipas deshires dhe mundesive fizike ( NIVELI 2 Moderuar) opsionale ecje pergjate shtegut qe te con ne Majen e Berizhdolit por nje pjese te shkurter jo deri ne Maje ose qendrimi ne Bujtine.Kthimi ne Bujtine dhe konsomojme dreken e cila eshte gati vetem per ne . Pergatitemi per kthimin ne Tirane

🏩Ndalese ne te bukuren pedonale te Tamares

🚎Kthimi ne Tirane rreth ores 21:30

⛔️Kujdes!!! Duhet te keni parasysh se jemi ne Alpe dhe mundet te kete vonesa per shkak te rruges, ecjes( Hiking) dhe mundet te kete rreth 1 ore diference nga Parashikimet dhe ne Lepushe nuk ka vale tel 😉

Itinerari

1: Nisja nga Tirana Ora 06:00 te mengjesit

2:Vendi i takimit, (nisja) tek Kafe Flora Ruga Mine Peza

3: Marshimi 3-4 ore

4: Pjesmarrja 15-20 Persona

5: Te perfshira Transporti(Tirane-Lepushe -Tirane ) Fjetja 1 nate,ushqimi(1mengjes, 1 dreke ajo e dites se diel, 1 darke, Guida.

Disclaimer

IntoAlbania does not operate or own any tours; IntoAlbania do not own any of the third-party providers (tour providers) nor are we under the economic control of any of these third-party providers in our platform. 

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Tickets

20 available
1 Person Ticket62.00

Please fill in all required fields

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics