Loading Events

Kafe Flora

December 8, 2018 @ 6:00 am - December 9, 2018 @ 9:30 pm

UDHETIM NE LEPUSHE- TAMARE /VERMOSH

⛰🌲Nje tjeter MREKULLI e Alpeve #LEPUSHE- TAMARE /VERMOSH KELMEND – #PLAVE_GUCI 💥 7700 1-2 /. 8-9 Dhjetor
⛔Te perfshira: Transporti, fjetja, mengjesi, dreka, darka, shoqeruesi i grupit (Guida) .
📲Per te rezervuar dergoni Sms ose kontaktoni ne 0698897808
📔 Info
Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe eposi i Kreshnikёv etj..
📍Programi
💮Dita 1
🚃Nisja nga Tirana ne oren 06:00 Am mengjesit.
☕Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
🌲Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
🏔Me pas i drejtohemi malit te Gerbenit i cili ka nje pamje piktoreske nga siper! Ecja mund te zgjase 2- 3 ore Max ⛔️⛔️( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ngjitjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetijte aty prane ose kohe e lire)📍Sygjerohet ushqim me vete tek Mali🍔
🏃Pasi kemi shijuar bukurine e tij drejtohemi drejt Bujtinës.
🏤 Akomodimi ne Bujtina, gjate kesaj kohe shplodhemi dhe pergatitemi per nje vizite ne Vermosh me pas kthimi per ne Bujtine
🍷🍗🍝 Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones
Me pas lojra, muzike, zjarr me grupin💥

💮Dita 2

🌞🍶 Zgjohemi dhe kunsumohet mengjesi mes ajerit te paster e gjelberimit perreth .
🗻 Teksa verejm natyren do te ndieni sikur te jeni mes “Alpeve te Zvicres”. Mbas mengjesit pergatitemi per Vizite ne Plave dhe Guci duhet te keni karten ID OSE PASAPORTE per kalimin e pikes Doganore .
Mbas vizites 2-3 ore ne trojet Shqiptare Kthehemi ne Bujtine
🍛Shijojme dreken e cila eshte gati vetem per ne .
🚙Pergatitemi per kthimin ne Tirane 🏫🏩Ndalese ne te bukuren pedonale te Tamares
🚎Kthimi ne Tirane rreth ores 21:30
⛔️Kujdes!!! Duhet te keni parasysh se jemi ne Alpe dhe mundet te kete vonesa per shkak te rruges, ecjes( Hiking) dhe mundet te kete rreth 1 ore diference nga Parashikimet dhe ne Lepushe nuk ka vale tel 😉

Intenerari

1:Nisja nga Tirana Ora 06:00 te mengjesit 2:Vendi i takimit, (nisja) tek Kafe Flora Ruga Mine Peza
3:Marshimi 3-4 ore
4:Pjesmarrja 15-20 Persona
5:Cmimi 7700 leke personi
6:Te perfshira Transporti(Tirane-Lepushe -Tirane ) Fjetja 1 nate,ushqimi(1mengjes, 1 dreke ajo e dites se diel, 1 darke, Guida(shoqeruesi i grupit)
7:Cfare duhet te keni me vete ose Kriteret qe te beheni pjese e MY ALBANIA:Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, Elektrik Koke ose Dore, , fruta te thata, cokollata, dhe sa me shume energjike si ju dini te jeni. SHENIM: Per tu bere pjese e grupit kontaktoni ose dergoni SMS ne nr :069 88 97 808 .PS: REZERVOJ (nr e personave dhe emrat) PER UDHETIMIN NE Lepushe .
Me pas duhet te kaloni per pagese prane zyres. 🏠🏡Adresa: Rruga George W Bush perballe Parlamentit ngjitur me Vodafone kati 4😁

⛔️⬇️ Kushtet e rezervimit⬇️
Pagesa behet tek Zyra perballe Parlamentit Rruga George W Bush ngjitur me Vodafone kati 4 ose ne Banke 🏦 ⛔️Duhet te dini.. ne rast anullimi 24 ore para nisjes pagesa nuk kthehet dhe mbahet ne vleren 100% ne rast anullimi me heret pagesa kthehet ne vleren 100% . Ne raste te vecanta ndodh qe nuk behet udhetimi agjencia ju njofton 24 ore para nisjes dhe pagesa kthehet perseri ne vleren 100%. Shpresojme ne mirkuptim tuaj

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics