Loading Events

Kafe Flora

October 12 @ 5:00 am - December 29 @ 9:00 pm

Valbone-Liqeni i Komanit me Traget

 • Tours

Buy Tickets

đŸ’„Â Shijoni #ZemrĂ«n_e_Alpeve

 

PROGRAMI 

Dita 1 

 • Aventura jonĂ« fillon nĂ« orĂ«n 05:00 Am Kafe Flora Rruga Durresit .
 • Ndalese gjate rruges.
 • Mberritja ne Koman. 09:00 nisja dhe lundrim ne Liqenin unik te komanit.
 • Rreth orĂ«s 12:00 jemi ne Fierze. Kafe pushim 30 min B. Curr dhe vazhdojme udhĂ«timin nĂ« mrekullinĂ« e quajtur ValbonĂ« .
 • Konsumimi i drekes , Akomodimi.
 • Pak kohe e lire dhe pĂ«rgatitemi pĂ«r tĂ« vizituar Luginen e Valbones. Per te shkuar perdorim transportin e zones te pershtatshem per terrenin qe te con ne Rrogam. 📌 Transporti kushton 300 leke dhe nuk perfshihet ne cmim. Me pas kemi rreth 1-1.5 ore ecje vajtje kthim nga vendi ku na lene furgonat. Guida eshte niveli i 1-re e thjeshte. Kthimi per ne Hotel.
 • Ora 20:30 – 21:00 Ă«shtĂ« koha e konsumimit tĂ« darkĂ«s me pas muzike, animacione, zjarr dhe shumĂ« kĂ«naqĂ«si.

Dita 2

 • Konsumimi i mengjesit 08:00- 09:00
 • Pas mengjesit vizitojme Mullirin e Vjeter, Liqeni i Xhemes 10-15 min ecje, Lumi Valbones dhe me pas nisemi drejt KOSOVES, ku do tĂ« vizitojmĂ« Prizrenin.
  Kohe e lire per te drekuar).
 • Kthimi per ne Tirane
 • MbĂ«rritja 21:00 tĂ« gjithĂ« tĂ« kĂ«naqur dhe me pĂ«rshtypjet mĂ« tĂ« mira nga udhĂ«timi jonĂ«.

 

ÇfarĂ« duhet tĂ« keni me vete: veshje sportive, kĂ«puce pĂ«r hiking ose atlete, çantĂ« shpine, shishe uji 1 LitĂ«r, rroba pambuku pĂ«r ndĂ«rresĂ«, krem dielli, syze dielli, fruta tĂ« thata 😁

Shkalla e vështirësisë: 1 Niveli i lehtë.

 Disclaimer

IntoAlbania does not operate or own any tours; IntoAlbania do not own any of the third-party providers (tour providers) nor are we under the economic control of any of these third-party providers in our platform. 

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Tickets

20 available
1 Person Ticket71.00

Please fill in all required fields

Notification

Please on the checkout, define your desired Tour Dates.

Developed by Frakton & Designed by project.graphics