Loading Events

Klubi Discover Albania

November 10 @ 5:00 am - November 11 @ 9:00 pm

Valbone

🌲🚌VALBONE 2 dite | 10-11 Nentor 2018🌲🚌

REZERVONI: Duke derguar email ne [email protected] ose SMS ne nr +355696583870 me Text: Rezervoj “x” vend per ne Valbone dhe Emrat Tuaj. Ose telefononi ne nr 0696583870

📃Programi:
Dita e pare:
🍀 Nisja ne oren 05:00 nga Tirana (Arsyeja qe nisemi kaq heret eshte per te kapur tragetin qe niset nga Komani), tek Liceu Artistik “Jordan Misja”, rruga Elbasanit;
🍀 Udhetimi me traget ne Liqenin e Komanit per rreth 2 ore e 30 minuta;
🍀 Vizite ne Bajram Curri;
🍀 Akomodimi ne Valbone, dreka ne Valbone (Dreka tek Guest’house Kol Gjoni – gatimet nder me tradicionale dhe tipik te zones se Tropojes dhe Valbones);
🍀 Vizite tek Liqeni Xhems, Mulliri i fshatit, Fushe e Gjese;
🍀 Darka ne Valbone.

Nder te veçantat e ketij udhetimi eshte shijimi i gatimeve nder me tradicionale te zones se Tropojes dhe Valbones. Te gjitha vaktet konsumohen tek Guest’house Kol Gjoni, gatime plot shije, duke filluar nga trofta e Valbones, mishi i kecit, flija, maza e zjeme, ajka e qumeshtit me speca, djathi, lakrori tradicional i zones etj.
Te gjitha keto sjellin traditen e trasheguar ne vite te pjatave me te veçanta te krahines dhe kete e sjell me se miri mikpritesi yne Kol Gjoni.

Dita e dyte:
🍀 Mengjesi;
🍀 Vizite dhe ngjitje tek Rrethi i Jubanit ku mund te shohim luginen e bukur te Valbones (e pershtatshme per te gjithe rreth 1 ore ecje);
🍀 Dreka ne Valbone;
🍀 Kthimi nga Kosova, ndalese ne Prizren (Lidhja e Prizrenit, Pazari, Xhamia);
🍀 Mberritja ne Tirane ne oren 21:00.

🌺 Çmimi per kete organizim 75 Euro All included 🌺

Te perfshira jane:
1. Transporti gjate gjithe turit;
2. Bileta e Tragetit;
3. Fjetja naten e shtune ne Valbone;
4. 2 Dreka, ajo e te shtunes dhe ajo e te dieles;
5. 1 darke (Darka e te shtunes);
6. 1 Mengjes (Mengjesi i te Dieles);
7. Bileta tek Lidhja e Prizrenit;
8. Guida dhe organizimi.

REZERVONI: Duke derguar email ne [email protected] ose SMS ne nr 0696583870 me Text: Rezervoj “x” vend per ne Valbone dhe Emrat Tuaj. Ose telefononi ne nr 0696583870… @ Valbonë Valley National Park

Venue

Rruga Myslym Shyri
Tirana, 1001 Albania
+ Google Map

Phone

Website

Developed by Frakton & Designed by project.graphics