Loading Events

Tulla – Culture Center

Mars 23 @ 8:30 pm - Mars 24 @ 3:00 am

CAMERA (Berlin) live in Tirana @ Tulla

Jemi të lumtur të sjellim sërish në Tiranë bandën instrumentale krautrock nga Berlini CAMERA!

Ata u formuan si bandë tek performonin në rrugët dhe metro-te e Berlinit. Tashmë me disa albume në treg, turne dhe koncerte në të gjithë botën ata vazhdojnë të mbajnë etiken e improvizimit si pjesë kyçe e performancave të tyre live.

Koncertet e tyre janë një udhëtim mes ritmeve tipike krautrock të gërshetuara me nuanca psikodelike.

https://camerawithin.bandcamp.com/album/emotional-detox

Venue

Rruga Hiqmet Delvina
Tirana, 1000 Albania
+ Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics