Loading Events

Sheshi Avni Rustemi

Mars 17 @ 8:00 am - 5:00 pm

Ecje ne malin e Gamtit

Pershendetje miq!
Kete te diele do ngjisim malin e Gamtit,nga ku do te kemi mundesine te shijojme jo vetem natyren e bukur dhe ajrin e fresket por edhe pamjen e mrekullueshme te liqenit te Bovilles.
Programi:
8-00 Nisemi nga sheshi Avni Rustemi me furgon drejt liqenit te Bovilles
9-30 Fillojme ecjen
10-00 Pushim i shkurter gjate rruges
11-30 Mberrijme ne maje,lartesia e se ciles eshte 1207m.
Pushim per te ngrene dicka, foto etj
13-00 Fillojme zbritjen nga i njejti shteg
16-00 Mberrijme ne fshat ku marrim furgonin drejte Tiranes.
17-00 Kthimi ne Tirane
Ky aktivitet eshte i nivelit te veshtiresise se mesme. Zgjat 4-5 ore ecje(vajtje-ardhje),700m ngjitje -zbritje.
Vishuni sportiv me atlete ose kepuce mali, merrni 1.5l uje dhe ndonje ushqim pergjate dites.
Cmimi : 1200 leke perfshihet transporti dhe guida.
Prenotoni me sms ne faqen Albanian Mountain Team
ose telefononi ne nr 069 32 58 465
Prenotimet mbyllen te shtunen ne 19.00
Ju mirepresim 😊

Venue

Tirana, Albania + Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics