Loading Events

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”

Janar 28 @ 9:00 am - Shkurt 3 @ 5:00 pm

EKSPOZITA “MES RREGULLAVE DHE TEKAVE”

Kuruar nga Michel Poivert

Ekspozitë me fotografi të Atelier Nadar në Muzeun Marubi

Hapja e ekspozitës: E mërkurë 10 tetor, ora 18:00

Studioja fotografike më prestigjioze e Francës së shekullit XIX dhe fillim shekullit XX vjen në Muzeun Marubi në një ekspozitë me një përzgjedhje unike imazhesh nga fotografët Nadar.

Kjo ekspozitë vjen si një bashkëpunim me Muzeun e Fotografisë Jeu de Paume në Paris, Médiathèque de l’architecture et du patrimoine, Ministrinë e Kulturës të Shqipërisë dhe Francës me mbështetjen e Ambasadës së Francës në Tiranë.

Venue

Rruga: "Kolë Idromeno", Nr. 32, 4001
Shkoder, Albania
+ Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics