Loading Events

Kafe Flora

Mars 17 @ 6:00 am - 9:30 pm

Përmet – Banjat e Bënjes – 17 Mars

Ejani të festojmë së bashku “Diten e Veres” në qytetin e Përmetit.Gjatë këtij udhëtimi turistik do të vizitojmë fillimisht qytetin e Përmetit ne panairin per Diten e Veres për te shijuar gatesat e shumta përmetare . Do të shohim nga afër atraksionet turistike të qytetit dhe Bënjës.
Banjat Termale Bënjë,Gryka_e_Këlcyrës,Ura e Katiut, Uji i Ftohtë Tepelenë, Qyteti i Pëmetit të gjitha pjesë e një udhëtimi të paharruar 17 Mars 2000 lekë. 👙

📲Rezervoni 📞 në 0674978431

📖 Programi:
🚐 Nisemi në orën 06:00 tek Kafe Flora Mine Peza pasi jemi mbledhur i gjithë grupi.
☕ Vazhdojmë udhëtimin e më pas ndalojmë për kafen e mëngjesit rreth 20 min.
🚥 Ndalesë tek Uji i Ftohtë i Tepelenës.
🛁 Rreth orës 11:00 ne qytetin e permetit ku organizohet panairi per Diten e Veres.Ne dreke sipas deshires shkojme tek Vaskat Termale ose marrim pjese ne aktivitetet qe organizohen ne Permet. Bëhet fjalë për një vend me vlera kurative universale dhe një destinacion krejt të veçantë turistik të rajonit jugor.
🚤 Natyra përreth këtyre kanioneve është e jashtëzakonshme, tipike shqiptare, që nuk e ka asnjë vënd tjetër në botë. Peizazhi natyror i këtij lumi deri tani të harruar, është nga më piktoreskët në gjithë Shqipërinë.
Pasi jemi larë në Vaskat Termale nisemi për një vizitë të shkurtër drejt qytetit të Përmetit ose siç njihet ndryshe qyteti i trëndafilave dhe më pas tek Gryka e Këlcyrës.
🔙 Nisja drejt Tiranës rreth orës 17:30.
🏁Mbërritja në Tiranë rreth orës 21:30⌚️

💎NJË DITË PËR TË MOS U HUMBUR !
📢 Duhet të keni me vete:
🔷Rroba sportive
🔷Ushqime të thata
🔷Çokollata
🔷Shishe uji 1.5L
🔷Rroba plazhi
🔷Syze & kapele
🔷Krem dielli
😊Buzëqeshjen tuaj

Në çmimin 2000 lekë përfshihet:
✅ Transporti komod furgona 20 Vendesh
✅ Shoqërues Grupi

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics