Loading Events

Skena e re arTurbina

Prill 27 @ 7:00 pm - Prill 28 @ 8:30 pm

Premierë “Engjëjt e Amerikës”@arTurbina

Engjëjt e Amerikës – Drama fituese e “Tony Awards”, “Pulizer Prize”, “Drama Desk”, një nga kryeveprat e dramaturgjisë bashkëkohore nga Tony Kushner, më në fund vjen edhe në Shqipëri, produksion i Teatrit Kombëtar nga regjisori Arben Kumbaro. Premierë në arTurbina në 27-28 Prill ora 19:00. Në interpretimin e aktorëve: Genti Deçka, Helidon Fino, Luiza Xhuvani, Laert Vasili, Donald Shehu, Indrit Çobani,Ina Gjonçi, Luli Bitri, Vasjan Lami. Perkhyes: Ilir Baçi. Skenograf: Adi Kapo. Kostumografe: Berina Kokona. Kompozitor: Endri Sina. Koreograf: Kozeta Bakiu. As/regjisore: Dorian Çaushi.Nxitoni pasi rezervimet kanë nisur që tani në ☎️04 222 30 22 ⏰9:00-13:00 dhe 16:00-19:00
#ejaneteater

Venue

Rruga Sami Frasheri
Tirana, Albania
+ Google Map

Developed by Frakton & Designed by project.graphics