Loading Events

Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Qershor 1 @ 10:00 am - 11:30 am

Shfaqja “Ferdinand” @Teatri Kombetar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Autori : Munro Leaf
Regjia dhe përkthimi : Ina Morinaj
Kostumografia : Sofi Kara
Skenografia : Beqo Nanaj
Interpretojnë : Klejdi Metaj, Elona Mamo, Juxhin Plovishti, Ergys Çekrezi, Urim Aliaj, Lejda Çeli.

Ju ftojmë në një histori të mrekullueshme. Një histori aspak si të tjerat , një histori që flet për guximin, dashurinë dhe mbi të gjitha për miqësinë. Kjo është historia e Ferdinandit, një Dem i vogël me zemër të madhe, një dem që nuk i pëlqen të ndeshet por i pëlqejnë lulet.
Kur Ferdinandin e ngatërrojnë me për një bishë të frikshme, e kthejnë në fermën e demave.
A do mundet ai të kthehet në shtëpi dhe të ndryshojë gjërat një herë e përgjithmonë?
Një histori plot aventura, aksion dhe ritëm. Personazhe fantastike, në rrethana të jashtëzakonshme.

Venue

Rruga Murat Toptani (0.31 mi)
Tirana, Tirana 1001 Albania
+ Google Map

Developed by Frakton & Designed by project.graphics