Loading Events

Drimadhes

Korrik 26 @ 9:00 pm - Korrik 29 @ 11:59 pm

Turtle Fest 8

(AL)
Turtle Fest 8 – #FeelsLikeHome
8 YEARS – Albanian Biggest Summer Music Festival
🌞 A celebration of love, dancing, coolness, music, summer, nature and powerful dreams.🏝

Drymades Beach / Albania
26, 27, 28 July 2019

Kemi kĂ«naqĂ«sinĂ« t’ju paraqesim sot, edicionin e 8 tĂ« Turtle Fest 🐱, takimi ynĂ« i pĂ«rvitshĂ«m veror me đŸŽ¶ muzikĂ«n qĂ« dashurojmĂ«. ❀

2 Skena / 3 Ditë & 3 Netë / +45 Artistë Performues / +46 Orë Muzikë

Edhe këtë herë, kemi pregatitur për ju një program muzikor gjithëpërfshirës me disa prej artistëve më përfaqësues të skenave bashkëkokohore globale, të cilët, siç është tashmë zakon, gërshetohen me artistët shumë të dashur lokal.

NĂ« datat ☀ 26, 27, 28 Korrik ju presim tĂ« krijojmĂ« sĂ«bashku emocione dhe kujtime tĂ« reja nĂ« natyrĂ«n e jashtĂ«zakonshme tĂ« shtĂ«pisĂ« sonĂ« tĂ« pĂ«rvitshme, 🌊 Drimadhesit.

Line Up:

SĂ©bastien LĂ©ger (All Day I Dream/ Lost & Found Festival/ FR)
GusGus (Dj Set/ Iceland)
Hito (ENTER./Berlin)
Sabb (Radiant./ Moon Harbour/ Switzerland)
Roy Rosenfeld (All Day I Dream/ Israel)
Black Circle (Radiant./ Switzerland)
JSTAR (London/ UK)
Blend Mishkin ‱ Roots Evolution (GR)
ITAL POT Sound System (IT)
Kled Moné (Ultra Music/ GR)
Motel Sazani Live (Terrazzza)
QĂ«ndresa (London/ Uk)
Galouchë (Berlin/ GER)
+++ 35 artistë performues.

Informacionet mbi biletat, akomodime dhe transport, mund ti gjeni në www.turtlefest.al

Na ndiqni në:
Web: www.turtlefest.al
Facebook: https://www.facebook.com/turtlefest/
Instagram: @turtlefest.al

#TurtleFest8 #FeelsLikeHome #InfinityLove

Venue

Vlora, Albania + Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics