Loading Events

Kafe Flora

Mars 17 @ 8:00 am - 7:00 pm

Udhetim @Shpella e Keputes, Shpella e Nezirit, Burimi i Shutrese, Liqeni i Shkopetit

#Shpella e Keputes, #Shpella e Nezirit, Burimi i Shutrese, Liqeni i Shkopetite e Diel 17 Mars 1700 Leke
Rezervoni ne 069 88 97 808
Udhetimi qe nuk duhet humbur ne zonen e pa Eksploruar me pare
Programi
Vendi i takimit tek Kafe Flora
Nisja ne oren 08:00. Gjate rruges do te kemi nje ndalese ne Parkun e Prosekes(pushim kafe)
Mberritja ne fshatin Bruc rreth ores 11:00 dhe pergatitemi per ecje, soditjen e natyres dhe eksplorimin e shpellave. Shtegu qe do te ndjekim eshte teper atraktiv. Si fillim do te shohim burimin e Shutrese per shume nga ne eshte i padegjuar me pare por ka nje bukuri vertet prrallore.
Rrugetimi jone vazhdon drejt shpelles se Nezirit e vendosur mbi nje koder qe ia shton misterin. Pamja qe ofron shpella eshte vertet relaksuese.
Shpella ka vendosje horizontale dhe ka nje gjatesi prej afro 60 m. Mbas vizites dhe fotove ne shpelle vazhdojme me zbritjen. Tashme erdhi radha per te vizituar nej tjeter shpelle, Shpella e Keputes. Me nje dimesion gjigand duke e krahasuar me shpellen qe lame pas do na shtoje me teper misterin e krijimit te shpellave. Mbas vizites se shpelles vjen dhe fundi i ecjes por jo i udhetimit, sepse ne kthim kemi per te shijuar edhe bukurin qe ofron liqeni i Shkopetit. Me nje pushim clodhes dhe sodites pergatitemi per tu kthyer ne Tirane. Mberritja rreth ores 19:00
INTENERARI
1-Nisja nga Tirana Ora 08:00
2-Vendi i takimit , nisja kafe Flora
3-Marshimi ECJE 2 -3 ORE max
4-Niveli I thjeshte (Per cdo person ne gjendje te mire shendetesore)
5-Pjesmarrja 20 + Eksploruesa
6-Cmimi 1700 Leke /Personi
7-Te perfshira Transporti Komod Sprineter 20 vendesh(gjate gjithe udhetimit) , Guida, dhe shume kenaqesi!
8-Cfare duhet te keni me vete ose Kriteret qe te beheni pjese e MY ALBANIA: Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese,.fruta te thata, cokollata, USHQIMIN dhe sa me shume energjike si ju dini te jeni.
Ky do te jete nje udhetim mjaft i vecante per te gjithe ju pjesmarres qe do te beje te mundur largimin e stresit dhe monotonise se perditshme !!!
Per tu bere pjese e Grupit kontaktoni ne :0698897808
Faleminderit 😘

Venue

Rruga e Durresit
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics