Loading Events

Pallati Asllan Rusi

Qershor 16 @ 6:30 am - 9:30 pm

Zbulojme Lumin e Shales

🌻🍀#Koman #Lumi i #Shalës #Blini_Park
📷16 Qershor 2019 Go TravelAlbania GreenAlbaniaoutdoor EcoAlbaniaAdventure
EcovolisBiketour Exploringwithgysi
Join Our tours 😁😁😁😁😁
📱 0685675269 🏖🏕🏕
Lumi i Shalës – Një mrekulli e natyrës…
Lumi buron rrëzë Alpeve Shqiptare. Ka një gjatësi prej 37 km prej burimit në majën e Radohinës e deri në Drin.
Lumi i Shalës është i pasur me një shumëllojshmëri peshqish, por më i përhapuri është trofta, që rritet vetëm në ujrat e ëmbla. Është lumë malor me rënie mesatare 22 metra në një kilometër.
Lumi dallohet për ujin e tij të kristaltë, shkëmbijt e thepisur që e rrethojnë, duken sikur prekin qiellin.
Në lumin e Shalës gjëndet një bukuri e rrallë, ku për të cilin është e vështir të thuhet vetëm me fjalë.

📑Programi:
🎈Nisemi nga Tirana në orën 06:30 tek Zogu i Zi ,Perballe Pallatit te Sportit Asllan Rusi .
🎈Ndalojmë rrugës për një pushim/kafe.
Mbërrijmë në KOMAN, qëndrojmë disa minuta për të shijuar pamjen.
🎈Hipim në varkë dhe lundrojmë në drejtim të ‘Blini Park’ për rreth 1h30min, të shoqëruar nga një pamje mahnitëse gjatë gjithë kohës.

🎈Qëndrojmë tek ‘Blini Park’ për të shijuar ushqimet e zonës ,Super Të Shijshme dhe Tradicionale .
Koha për t’u larë në ujin e kristaltë të lumit, kështu që mos harroni rrobat e banjës, për më guximtarët 🙂 Rreth orës 18:00 do jemi në Koman.
🎈Nisemi drejt Tiranës pasi të kemi shijuar çdo gjë të jashtëzakonshme që na ofron MREKULLIA E FSHEHUR MES MALEVE.
Rreth orës 21:30 jemi në Tiranë
Të përfshira:
🎬1.Transporti (Furgon Komod 20 💪 )
🎬2.Shëtitja me Varkë
🎬3.Guida

All 30mije Leke
Faleminderit që jeni pjesë e udhëtimeve tona .

[email protected]
.Instagram _ Exploringwithgysi
.Tel +355 68 5675269

Venue

Zogu Zi
Tirana, Albania
+ Google Map

Notification

Developed by Frakton & Designed by project.graphics